Zablokowana na Tinderze / Banned on Tinder

English summary

My dear Matches! I got banned on Tinder. I’ve sent an e-mail to Tinder support (you can read it at the end of this article) and I am waiting for the answer. Before that, I am not going to create any new Tinder account. If you feel like contacting me, I am at IG @relacyjnapl and FB @relacyjna. I assume that all dates scheduled via Tinder without any confirmation in other channels of communications are canceled because you probably think that I unmatched you. 

If a ban happens to you, you can write an e-mail on https://www.help.tinder.com/hc/en-us/requests/new You choose “Trouble with account login” and then “Can’t login, my account was banned”.

Love,  Maria! 🙂

Dzień kiedy zostałam zablokowana

Pozytywnie nastrojona po poprzedniej randce, jechałam na spotkanie z Randkowiczem, który przyjechał do mnie z Warszawy. Po drodze chciałam jeszcze zarejestrować się do lekarza, mając już dosyć problemów, z powodu których odwoływałam randki w tym tygodniu, pozwalając widzieć się w tym stanie jedynie Wytrwałym Randkowiczom. Ryzykowałam spóźnienie, więc napisałam do Randkowicza. Nagle zauważyłam, że zniknął mi Tinder Gold. Wylogowałam się chcąc się ponownie zalogować. A tu szary ekran informujący mnie, że moje konto zostało zablokowane. Czuję, że zbladłam. Panika. Nie mam alternatywnego sposobu kontaktu z nim, a on taki kawał drogi jechał. Wszystkim, którzy chcą wyjść poza kontakt na Tinderze mówię “czuję, że Tinder wystarczy, aż się spotkamy”, bo wraz z kolejnymi kanałami komunikacji rozprasza się uwaga. W przypadku wspomnianego Randkowicza, mimo kolejnego spotkania, jakoś umknęło nam wyjście poza Tinder. Całe szczęście oboje podjęliśmy ryzyko jechania “w ciemno” i spotkaliśmy się. Okazało się, że on też ma zablokowane konto nie mając pojęcia dlaczego, tym bardziej, że ostatnio jego jedyną aktywnością było pisanie ze mną. 

Jak do tego doszło?

Nie pierwszy taki przypadek, z którym mam styczność, chociaż pierwszy raz dotyczy on mnie. Miałam kontakt z dwoma mężczyznami przez Tindera, z których jeden znalazł mnie trzy razy, a drugi dwukrotnie po tym, jak zablokowano im konta. Z rozmowy – normalni, nienachalni mężczyźni, których trudno podejrzewać, że ktoś ich zgłaszał. Po mojej przygodzie dzielicie się ze mną historiami o zablokowanych kontach. 

Faktem jest, że ostatnio coś się działo z moim kontem. A to ktoś mnie pytał czemu usunęłam wszystkie zdjęcia profilowe, a ja je widziałam. Innym razem Randkowicz zapytał czy jest jakiś powód dla którego usunęłam parę, a ja wchodziłam w naszą rozmowę na Tinderze i tam jemu odpowiadałam, że nie wiem o co chodzi. W przeszłości zdarzało mi się, że mimo posiadania konta Tinder Gold czasowo przestawałam widzieć kto polubił mój profil. Na ogół po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu wszystko wracało do normy. Do tego, że połączenie mojego profilu IG z Tinder nie działa, bo nie wyświetla nowych zdjęć już się przyzwyczaiłam. W tym tygodniu raz się zdarzyło, że przy logowaniu nie zadziałała funkcja automatycznego uzupełniania PIN do logowania z SMS i wyskakiwał błąd logowania, przez co przełączało mnie do trybu logowania awaryjnego. Po odpuszczeniu logowania awaryjnego na następny dzień logowanie z automatycznym uzupełnianiem PIN przebiegło normalnie. Nie wspomnę o błędach w wersji na komputer, bo o tym można by dodatkowy akapit napisać.

Teorie niekoniecznie spiskowe

Jako osoba doświadczona w rozwoju produktów IT nie przykładałam zbytniej wagi do pojawiających się wcześniej problemów. Wiem, że tempo rozwoju aplikacji i skala wzrostu liczby użytkowników Tindera są tak duże, że błędy są normalne. Podejrzewam, że tzw. “dług technologiczny”, który jest normą w procesie programowania rośnie.

Z drugiej strony wiem, że Tinder, jak wszystkie platformy gromadzące ludzi, ma swoje mechanizmy, które z założenia mają bronić jego użytkowników przed działalnością spamerską i robotów. Mają więc algorytmy wychwytujące nienaturalną dla człowieka aktywność. Nie jest to poparte wiedzą, natomiast wyobrażam sobie, że w przypadku Tindera mogłoby to być np. akceptowanie wszystkich par w tym samym tempie po kolei albo wysyłanie tej samej wiadomości w krótkim czasie do wielu osób. Dlatego właśnie tak nie robię 🙂 

Inne podejrzenie – być może “wpadłam” za linki do nowych artykułów na relacyjna.pl. Robię to tak długo i nie było z tym nigdy problemu, że nie podejrzewam, aczkolwiek nie można wykluczyć tego scenariusza. Byłoby szkoda, ponieważ dla wielu moich Par artykuły na blogu są dodatkowym źródłem informacji o mnie przed lub pomiędzy randkami, a część nawet nie chcąc się spotykać, czyta je i inspiruje się, niejednokrotnie nawiązując rozmowę na ten temat. 

Jest jeszcze jedno wyjaśnienie sugerowane przez Randkowiczów i Czytelników – zemsta Odrzuconego. Szczerze nie wpadłam na to, bo branie pod uwagę czyiś złych intencji nie jest moją mocną stroną 🙂 Traktuję taką próbę wyjaśnienia z pewnym rozbawieniem 🙂

Co dalej z moim kontem na Tinder?

Na ten moment zdecydowałam się nie zakładać nowego konta tylko zrobić, co w mojej mocy, żeby przywrócono mi konto. W tym celu skorzystałam z linka https://www.help.tinder.com/hc/en-us/requests/new gdzie należy wybrać “Trouble with account login”, a następnie “Can’t login, my account was banned” (w wersji językowej polskiej – do wyboru na dole strony, odpowiednio “Problem z loginem do konta” i “Nie mogę się zalogować, moje konto zostało zablokowane”.) Wiadomość wysłałam po angielsku, bo intuicja podpowiada mi, że mogą nie mieć supportu w języku polskim, a nawet jeżeli, to może nie być taki szybki i władny jak angielski. Jeżeli jesteście ciekawi jakich argumentów użyłam dla przywrócenia mojego konta, poniżej znajdziecie tłumaczenie na polski i oryginalną wiadomość. Mam nadzieję, że odpowiedź dostarczy mi nie tylko upragnionego przywrócenia konta i możliwości przesłania wyjaśnień moim Parom (szczególnie tym z odwołanymi bez słowa randkami), ale również informacji, które pozwolą Wam w przyszłości nie dopuścić do podzielenia mojego losu 😉 Z informacji na stronie Tindera wynika jednak, że weryfikację kont odwołujących się od decyzji o zablokowaniu dokonują “raz na jakiś czas” i nie gwarantują szybkiej reakcji, ani nawet odpowiedzi. 

Tymczasem skupiam się na podreperowaniu swojego stanu zdrowia, nadgonieniu tematów zawodowych oraz przygotowaniu treści na bloga na najbliższy czas, w tym oczekiwanego przez Was komentarza do raportu randkowego za październik. Uznaję, że wszystkie randki niepotwierdzone poza Tinderem są odwołane, ponieważ pewnie Randkowicze zakładają, że ich unmatchowałam. Jeżeli jednak jesteś tym, który chce się spotkać – napisz proszę na FB @relacyjna lub IG @relacyjnapl

Spotkało Was zablokowanie konta na Tinderze lub znacie takie przypadki? Dzielcie się nimi w komentarzach 🙂 A poniżej obiecany mail do Tindera. Trafia do Was argumentacja? 🙂

Masz dosyć nieskutecznych poszukiwań osoby, z którą nawiążesz zaangażowaną relację opartą na emocjach? Nie przemawiają do Ciebie techniki uwodzenia i manipulacja? Tęsknisz za autentycznością, szczerością i bliskością w relacjach? Zajrzyj do zakładki Doradztwo Randkowe i sprawdź co przygotowałam, aby pchnąć Cię na relacyjną stronę życia 🙂

Drogie wsparcie techniczne Tinder!

Czuję się fanką Tindera, odkąd w lipcu zacząłem szukać mojego Przyszłego Męża. Czuję się Ambasadorką Tindera, ponieważ piszę blog o uczciwym randkowaniu online i budowaniu zaangażowanych relacji, na którym Tinder jest reklamowany jako najlepsze narzędzie do rozpoczynania cyklicznego randkowania. Polecam Tinder Gold, którego używam od samego początku. Dlatego bardzo żałuję, że zablokowaliście mój wysokiej jakości profil, który zdobył 1026 Par i ponad 1300 polubień.

Niemniej jednak dziękuję w pewnym sensie za uratowanie mnie, ponieważ ostatnio męczyło mnie 70-90 nieodebranych wiadomości za każdym razem, gdy otwieram aplikację. Byłabym jednak bardzo wdzięczna, gdybyście mogli przywrócić mój profil – wszystkie pary, polubienia i oczywiście subskrypcję Tinder Gold.

Mam nadzieję, że rozumiecie, iż dotyczy to również mojej wiarygodności. Piszę w artykułach, że usuwanie par jest nie w porządku, jeśli nie dotyczy denerwującego sextingu, ponieważ daje ludziom wrażenie, że coś jest z nimi nie tak, bez dawania im informacji zwrotnej i możliwości wyjaśnienia lub zmiany ich zachowania. Będąc zbanowana, zrobiłam takie wrażenie na ponad 1000 mężczyznach. Część z nich szuka innych sposobów, aby się ze mną skontaktować i zapytać „dlaczego usunęłaś mnie jako parę?”. Ale inni źle się czują i to źle. Co więcej, miałam już zaplanowanych wiele pierwszych randek i nawet nie mogę ich odwołać, ponieważ, jak mówię wszystkim, którzy proszą mnie o inne dane kontaktowe, „czuję, że Tinder wystarczy, dopóki się nie spotkamy”. Jak możecie sobie wyobrazić, zablokowanie mojego konta komplikuje sprawę.

Jeśli zrobiłam coś złego – proszę, dajcie mi zrozumieć, co było nie tak w mojej aktywności, a zmienię swoje zachowanie w aplikacji. Zamierzam napisać artykuł na temat mojego przypadku zablokowania konta, więc im bardziej szczegółowe informacje od Was otrzymam, tym bardziej wyedukowani będą użytkownicy polskiego Tindera.

A na przyszłość, może zamiast blokować moje konto, zastanówmy się nad jakąś współpracą, aby ułatwić pojawienie się więcej miłości na tym świecie?

Serdeczności, Maria 🙂 relacyjna.pl

Dear Tinder Support! 

I feel like a Tinder fan since I started searching here for my Future Husband this July. And I feel like Tinder Ambassador since I write a blog about a fair online dating and building committed relationships, wherein Tinder is advertised as the best tool to start a circular dating. I recommend Tinder Gold, that I use from the early beginning. That’s why I feel extremely pitty about your banning my high-quality profile that got 1026 matches and over 1300 likes.

Nevertheless, thank you somehow for rescuing me, because I recently got tired of having 70-90 unresponded messages, whenever I open the app. However, I would be very grateful if you could restore my profile – with all matches, likes, and, of course, Tinder Gold subscription. 

I hope you understand that it’s also about my credibility. I write in articles that unmatching is not fair if it’s not about annoying sexting, because it gives people the impression that there is something wrong with them, without giving them the feedback and possibility to explain or change their behavior. Being banned I gave this kind of impression to over 1000 men. A part of them searches for other ways to contact me and ask “why did you unmatch me?”. But other ones just feel bad about themselves and that’s wrong. Moreover, I had already many first dates scheduled and I can’t even cancel it because, as I say to everyone who asks me for another contact details, “I feel like Tinder is enough until we meet.” So, as you can imagine, this ban makes things complicated.  

If I did something wrong – please, give me an understanding of what was wrong in my activity and I will change my in-app behavior. I am going to write a case study article about my being banned, so more detailed information I get from you, more educated will be Polish Tinder users. 

And for the future, maybe instead of banning my account, let’s think about some cooperation to facilitate more love to appear in this World?

Love, Maria 🙂  relacyjna.pl

Posts created 30

6 thoughts on “Zablokowana na Tinderze / Banned on Tinder

  1. Również mi właśnie zablokowali konto pomimo, że mam je jeden dzień i nie złamałam regulaminu 🙁
   Mam nadzieję, że widać iż użytkownik został zablokowany, a nie że ignoruje wszystkie wiadomości od rozmówców 🙁

   1. Dawno nie byłam na Tinderze, także nie wiem czy rozwinęli funkcjonalności, ale mi osobiście przeszkadzało to, że zablokowany użytkownik (brak możliwości zalogowania się) po prostu znika z listy pozostawiając po sobie wrażenie, że “unmatchował”, a użytkownik “po karze” widzi swoje dawne matche, ale wiadomości nie przechodzą obustronnie – ma możliwość tylko komunikowania się z nowymi osobami. Testowałam to wielokrotnie z osobami, z którymi miałam kontakt również poza Tinderem i tak to działało, nad czym ubolewam, bo pierwszą myślą ludzi na ogół jest “coś jest nie tak ze mną, że nie chce ze mną rozmawiać”, a nie “technika zawiodła, że nie może ze mną rozmawiać”.

 1. Zdążyłam utworzyć konto 3 dni temu, wrzuciłam moje trzy zdjęcia plus opis, wszystko zgodnie z regulaminem i wszelkimi zasadami, których Tinder wymaga. Nie zdążyłam się nawet z nikim „sparować”, bo nie miałam czasu na uzycie apki. Wczoraj, gdy chciałam się zalogować, okazało się, ze moje konto zostało zablokowane.
  Wysłałam wiadomość do Tindera i o dziwo, bardzo szybko mi odpisali, ale równie dobrze mogłaby być to automatyczna odpowiedź.
  Poniżej wrzucam treść tego, co napisałam ja oraz odpowiedzi od Tinder.

  MOJA WIADOMOŚĆ:
  A few days ago I created an account on the phone number ….. I added three pictures (Presenting my person), added a description and chose the song on spotify. I didn’t have matches, I didn’t interact with other users in any way.
  Today, when I wanted to log in, I received information that my account was blocked.
  My photos, the description and nothing contained therein in no way violated the Regulations or the Community guidlines.
  In connection with the above, I am asking you to clarify this situation – I would be grateful for information about the reason for blocking my account, as well as for unlocking my phone number and enabling me to use the application again.
  Thank you in advance.

  ODPOWIEDZ OD TINDER:
  Hello,
  Thanks for writing in. If you are seeing this error message, it means your account has been banned from Tinder for violating our Terms of Use or Community Guidelines.
  We take violations of our policies very seriously, and do not offer an appeals process at this time. Therefore, your account will remain banned from Tinder, and you will not be able to create a new Tinder profile using your Facebook account and/or phone number.
  Please refer to our Terms of Use (www.gotinder.com/terms) and Community Guidelines (www.gotinder.com/community-guidelines) for more information.
  Thank you, Alice

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top